Letenje, ali na kraju se ipak ne poleti. Znamo, ne zvuči tako sjajno, no koristi za dojam širine i snagu mišića ramena. Pogledajte o čemu se radi.
Sjajna vježba za ramena
Letenje je jedan od onih iznenađujuće učinkovitih, a sasvim jednostavnih pokreta. Nema puno filozofije, manevriranja ili izmišljanja. Utezi u ruke, utezi sa strane, utezi gore, utezi dolje. Međutim, ego se nekada uplete pa ugrozi pokret i to može izgledati sasvim komično ili čak opasno. Pripazimo na to jer baš ovakvi osnovni pokreti najčešće pate i od osnovnih ljudskih grešaka. Sama vježba vrlo je učinkovita i laka za naučiti, ali koncentracija je obavezna!
Sjajna je vijest da za izvedbu ove vježbe stvarno ne trebate mnogo. Većina ljudi koje zanima trening ima par bučica ili sličnih utega u kući, a bilo kakva vrsta klupice, stolac ili čak pod, dovoljni su za početak. Odrađujete li vježbu tako ili u teretani, naš trofejni Antonio Furić, bodybuilding prvak i čovjek s više od dvadeset godina iskustva u aktivnom vježbanju, objašnjava osnovni pokret i sve potankosti koje valja upamtiti.
Pozorno poslušajte upute iskusnog Furića koji će s vama u video prilogu proći sve, od čestih grešaka do pravilne izvedbe.
Na što obratiti pažnju:
1. Težina ne smije biti pretjerana jer samim time dovodi do narušavanja tehnike izvedbe. Povrede su ovdje lako moguće
2. Ruke su nam jako važne, moraju biti stabilne, bez savijanja i pomicanja naokolo. Kroz pokret služe kao stabilizator tijela.
3. Tempo vježbe uvijek je umjeren. Bez obzira na to kojom težinom baratate, Fly zbog zamaha ne dozvoljava veliku brzinu zbog mogućnosti gubitka kontrole težine i ravnoteže.
4. Stisak mora biti čvrst kako bi osigurali položaj utega u ruci. Podizanje se izvodi kontrolirano, bez ubrzavanja ili usporavanja kroz pokret kao takav.
5. Pravilno disanje važno je za optimalnu izvedbu pokreta! Ne zadržavajte dah potpuno i predugo već vlastito disanje prilagodite tempu izvedbe.
Naglašavamo, radi se o odličnoj i ne baš često viđenoj vježbi za ramena koja vam može pomoći pri napretku glede razvoja figure, ali važno je sve skupa odraditi pravilno, bez forsiranja, ega i varanja na velikom broju ponavljanja.
Naravno, nakon treninga ramena potreban je i adekvatan oporavak jer smo samo tako sigurni da će naše vježbanje uistinu biti honorirano vrijednim i vrlo važnim nutrijentima za oporavljanje!
Hvala na čitanju i gledanju,
Team Proteka